TITULA SVE BLIŽE Kimih zatresao mrežu Borusije i Bajernu donio POBJEDU

Fudbaleri Bajerna napravili su veliki korak ka 30. tituli šampiona nakon što su u derbiju 28. kola prvenstva Njemačke kao gosti savladali Borusiju Dortmund na gostovanju sa 1:0.

FOTO FEDERICO GAMBARINI / EPA

Ekipa iz Minhena tako je na pragu osme uzastopne titule jer je stekla velikih sedam bodova viška u odnosu na rivala.

Borusija je samo u prvih pola sata imala inicijativu. Već na startu je Haland umalo iskoristio kiks Manuela Nojera, a loptu je zaustavio Boateng. Zatim je Gnabri zaprijetio na drugoj strani i Bajern se oslobodio pritiska.

Pobjedu Bajernu donio je Džošua Kimih koji je sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca zatresao mrežu Borusije i tako donio 60. pobjedu svom timu u “Klasikeru”.

U nastavku je ritam utakmice pao a Borusija je jedino zaprijetila preko Halanda koji je previše oklijevao sa udarcem, pa ga je izblokirao Boateng.

Bajern je do kraja imao još jednu šansu kada je Levandovski pogodio stativu u 83. minutu.