BAJERN U FINALU Bavarci sigurni i protiv Liona, za pehar protiv PSŽ

Fudbaleri Bajerna igraće u finalu Lige šampiona pošto su večeras, u polufinalu, pobijedili Lion rezultatom 3:0. Bajern, kojem će ovo biti 11. finale, za veliki pehar će se boriti protiv PSŽ, koji prvi put igra u samoj završnici.

Prvi je zaprijetio Lion, već u 4. minutu. Memfis Depaja je dobio sjajnu loptu od Kakerea, ali je u želji da predribla Nojera nešto više gurnuo loptu u stranu i pogodio spoljni dio mreže. Devet minuta kasnije Auar je pokušao, ali je Boateng uspio da spriječi najgore za Bajern. Inicijativa Liona se nastavila, a u 17. minutu, nakon loše reakcije Bajernovih igrača, Ekambi pogađa stativu.

Međutim, Bajern je u nastavku pokazao svu svoju snagu. Ostavili su previše prostora defanzivcu Liona Gnabriju, on se namjestio, opalio sa oko 20 metara i maestralno matirao Lopeza.

Isti igrač udvostručio je prednost Bavaraca u 33. minutu. Djelovalo je da će Lopez odbraniti pošto je sa gol crte spriječio udarac Levandovskog, onda je natrčao Gnabri i poslao loptu u mrežu.

U 58. minutu Ekambi je imao priliku, izašao je sam pred golmana Bajerna, ali je njemački golman nogama odbranio svoj gol.

Nakon toga Bajern je polako ponovo preuzimao inicijativu i počeo da “zatvara” meč, a sav posao bio je završen u 88. minutu. Nakon centaršuta s desne strane, poslije prekida, najviši u skoku bio je Levandovski. Nadvisio je Marsela i postigao svoj 15. gol ove sezone u Ligi šampiona.

Poljak je na svim utakmicama u kojima je igrao bio strijelac.