BAJKA SE NASTAVLJA Srpski rukometaši blistali i protiv Grčke

Rukometna reprezentacija Srbije ostvarila je novu pobjedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, protiv selekcije Grčke - 31:21

Izabranici Tonija Đirone su se u sjajnom izdanju predstavili u prva dva meča protiv Francuske, protiv koje su ostvarili pobjedu i remi, a večeras su opravdali ulogu favorita protiv ekipe, koja je u prošlosti uspijevala da iznenadi rivale.

Rukometaši Srbije su jednostavno blistali, sve što su radili bilo je odlično, čak i više od toga, a to se odrazilo i na rezultat. Veliku, borbu i želju ponovo su demonstrirali “orlovi” koji nisu ostavili ni djelić šanse gostima, te tako nastavili bajku koja traje od početka ovih kvalifikacija.

Od samog početka duela u Zrenjaninu obje selekcije su igrale “bez garda”, pa je nakon golova Kukića i Marsenića na startu Srbija stigla do prednosti, ipak Grčka vrlo brzo stigla do 2:2. Nakon toga je Srbija igrala agresivno, kontrolisala meč i nije dozvoljavala gostima da se razigraju i tokom čitavog prvog poluvremena držala je rivala na dva ili više golova “distance”.

Gosti su uspijevali nekoliko puta da zaprijete i smanje razliku, ali je vrlo brzo stizao odgovor, prije svih od Radivojevića, koji je blistao tokom prvih pola časa igre. Iako je u nekoliko navrata, u finišu prvog poluvremena, Srbija imala i pet gola prednosti, na odmor se otišlo s “plus tri” (15:12).

Prijala je “orlovima” pauza na poluvremenu, pa su na startu drugog dijela “dodali gas” i kroz nekoliko minuta igre riješili pitanje pobjednika i sve dileme oko istog, ako ih je uopšte i bilo od starta meča.

Serija golova počela je lobom kapitena Marsenića, a onda su pogađali Orbović, Vorkapič i Kukić za “plus sedam” (19:12). Od ovog naleta Orlova gosti nisu uspjeli da se oporave do kraja meča.

Nakon tri odigrane utakmice Srbija ima skor od dvije pobjede i remi, dok je Grcima ovo bila prva utakmica, pošto je zbog korona virusa i vetskog prvenstva koje počinje u Egiptu, raspored malo izmenjen.