BANJALUČANI SIGURNI Uz povike "Uprava napolje" fudbaleri Borca odigrali ponajbolji meč u sezoni (FOTO)

Ponajbolju utakmicu u sezoni odigrali su fudbaleri Borca i sa 3:0 savladali Tuzla siti u 22. kolu Premijer lige.

Nikola Ninković postigao prvenac za Borac

Banjalučani su bili sigurni, nadmoćni, odigrali sa mnogo energije i vrlo raspoloženi kada je u pitanju ofanziva. Terensku inicijativu krunisali su u 22. minutu kada je Nikola Ninković postigao prvenac u crveno-plavom dresu. Samo 13 minuta kasnije na pravom mjestu bio je Aleksandar Vojnović nakon ubačaja Ninkovića i pokušaja Momčila Mrkaića pa je na semaforu stajalo 2:0.

Domaći su i u drugom poluvremenu bili bolji, a konačan rezultat postavio je Mrkaić u 73. minutu na asistenciju Ninkovića.

Banjalučani sada imaju 39 bodova i nalaze se na drugom mjestu sa 12 bodova manje od Zrinjskog, a tri više od Širokog Brijega koji ima meč manje.

Utakmicu je obilježilo i skandiranje najvatrenijih navijača „Uprava napolje“, čime su poručili da se ne slažu sa aktuelnom garniturom u Platonovoj.