BANOVIĆI POBIJEDILI ORLOVE Majstorica ipak odlučuje o šampionu BiH

Košarkašice Orlova poražene su, u Banjaluci, od Banovića u četvrtoj utakmici finalne serije plej-ofa šampionata Bosne i Hercegovine rezultatom 57:68, pa će novog šampiona odlučiti majstorica koja će se igrati ovog vikenda u Banovićima.

Poveli su Banovići sa 3:0, a Orlovi su uzvratili serijom 6:0. Imali su domaći i prednost od 8:5, a onda su Banovići uzvratili serijom 7:0, a potom i preokrenuli rezultat i na prvi odmor otišli sa 11 koševa viška.

I u drugom periodu gostujuće košarkašice imale su apsolutnu kontrolu rezultata, drugu četvrtinu dobile su sa 14:13, i na poluvijreme su otišle sa plus 12.

I baš kada se mislilo da će ovo biti lagana pobjeda Banovića Orlovi su polazali da nisu slučajno u finalu plej-ofa. Nakon što su gošće imale prednost od 40:28 na 6:25 do kraja trećeg perioda, izabranice trenera Slaviše Ožegovića, nošene sjajnom atmosferom u dvorani “Obilićevo”, stigle su do izjednačenja (42:42) na 1:58 minuta do kraja treće dionice.

Ipak gošće su u posljednjih deset minuta ušle sa plus pet (42:47), bolje su bile i u posljednjoj dionici i došle do pobjede.

Najefikasnija na utakmici bila je košarkašica Orlova Vida Emeše sa 18 poena, dok je Maja Šćekić predvodila Banoviće sa 14 koševa.