BARSELONA IPAK PREJAKA Loš start nenadoknadiv, samo šest poena Zvezde u prvoj četvrtini

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Barselone rezultatom 76:63 u utakmici 10. kola Evrolige.

Zvezda je već u prvoj dionici, u kojoj je postigla samo šest poena, nagovijestila da bi u Barseloni mogla da doživi poraz. Sa 13 poena je domaći tim ušao u drugu četvrtinu, a na poluvremenu prednost je povećana na 17 poena (39:22)

U drećoj dionici crveno-bijeli su postigli 22 koša, onoliko koliko su dali u prve dvije, ali su sa 17 koševa manjka ušli i u posljednju četvrtinu, jedinu koja može dobiti prolaznu ocjenu.

Na četiri minuta do kraja prišla je Crvena zvezda na minus 11, a nakon pet vezanih poena, na 2 minuta i 30 sekundi do kraja, Zvezda prilazi na samo sedam poena zaostatka. Kalatis je prekinuo Zvezdinu seriju, a onda je uslijedilo nekoliko promašaja na obje strane. U posljednjih 90 sekundi Barselona je ušla sa plus devet, a onda je Mirotić sa linije slobodnih bacanja ponovo vratio dvocifrenu prednost.

Dejan Davidovac bio je najefikasniji u Zvezdi sa 12 poena, dok je Barselonu predvodio Nikola Mirotić sa 23 koša.

Barselona je lidr na tabeli sa sedam pobjeda i jednim porazom, s druge strane crveno-bijeli se nalaze na 12. poziciji sa četiri pobjede i pet poraza.