BARSELONA SLAVILA PROTIV ANADOLU EFESA Katalonci izjednačili na 1:1 u četvrtfinalnoj seriji Evrolige

Košarkaši Barselone pobijedili su Anadolu Efes rezultatom 74:72 u drugoj utakmici četvrt finalne serije plej-ofa, i izjednačila na 1:1 u pobjedama.

Poslije deset minuta meča Barselona je imala tri poena viška (16:19), a Katalonci su na poluvremenu vodili rezultatom 38:34, a prvi put u nastavku domaći tim prelazi u vođstvo nakon trojke Krunoslava Simona (46:45) u četvrtom minutu drugog poluvremena.

Prednost domaćeg tima rasla je i do sedam poena viška ali su se gosti ponovo bratili u meč i u posljednjem minutu treće četvrtine prešli u vođstvo, a u posljednjih deset minuta sa tri poena viška 69:72.

Velika neizvjesnost nastavljena je i u posljednjoj dionicu, u posljednji minut se ušlo sa nerješenim rezultatom 72:72, a onda je Adam Hanga, 28 sekundi prije kraja, pogodio za pobjedu Barselone.

Šane Larkin bio je najefikasniji u Efesu sa 18 poena dok je Barselonu predvodio Adam Hanga sa 17 koševa.

Plasman u polufinale obezbjediće tim koji prvi dođe do tri pobjede.