BARSELONA ZAVRŠILA NASTUP U EVROLIGI Anadolu Efes izborio plasman u polufinale, Micić odličan

Košarkaši Anadolu Efesa pobijedili su Barselonu Svetislava Pešića sa 80:71 u petoj utakmici četvrtfinalne serije plej-ofa i na taj način su se plasirali među četiri najbolje ekipe u Evroligi.

Poslije prvih deset minuta Barselona je imala pet poena viška, Kataonci su vodili sa 28:23.

Anadolu Efes uspio je preokrenuti rezutat, nakon trojke Moermana na 2 minuta i 33 sekunde do poluvremena 44:42. Serija domaćeg tima nastavila se do 7:0 do kraja poluvremena pa je Efes otišao na poluvrijeme sa prednošću od pet poena (47:42), a u poslednjih deset minta ušao je sa četiri poena viška (61:57).

Anadolu Efes je imao kontrolu i tokom poslendje dionice, došao je do konačne pobjede i plasmana u polufinale Evrolige.

Parovi:

Najefikasniji igrači utakmice bili su Šejn Larkin i Adrien Moerman iz Anadolu Efesa sa po 18 poena, a sjajan je bi i srpski košarkaš Vasilije Micić sa 10 poena, isto toliko asistencija, tri ukradene lopte i dva skoka.