BASKONIJA UTIŠALA CSKA U MOSKVI Tim iz Španije izjednačio na 1:1 u četvrtfinanoj seriji Evrolige

Košarkaši Baskonije pobijedili su CSKA rezultatom 76:68 u drugoj utakmici četvrtfinalne serije plej-ofa Evrolige, a ovim trijumfom Španci su izjednačili rezultat na 1:1 u pobjedama.

Već na prvom odmoru gosti su imali devet poena viška (27:18) i na samom otvaranju utakmice su nagovisjetili da bi mogli prirediti iznenađenje. Domaći tim je do poluvremena smanjio rezultat na pet koševa zaostatka, međutim, Baskonija je i u nastavku kontrolisala rezultat, pa je u poslednjoj dionici došla i do prednosti od 16 poena viška što joj je osiguralo relativno mirnu završnicu.

Baskoniju je predvodio Darun Hiliard sa 16 poena dok je u timu CSKA bolji od ostalih bio Kori Higins sa 16 koševa.

Plasman u polufinale obezbijediće tim koji dođe do tri pobjede u seriji.