BEZ BREJKA U LJUBLJANI Ilić ostvario dabl-dabl ali Igokea izgubila od Cedevita Olimpije

Košarkaši Igokee poraženi su od Cedevita Olimpije rezultatom 93:79 u prvoj utakmici četvrtfinala plej-ofa.

Poslije vođastva Igokee od 2:0 i 4:2 Cedevita Olimpija je preuzela vođstvo i imala kontrolu meča, a prvu dionicu završila je sa tri koša prednosti 29:26, a na odlasku na veliki odmor imali su sedam poena viška (54:47).

Kontrolisala je Cedevita Olimpija ovaj meč, održava prednost, a u poslednju dionicu ušla je sa plus osam.

Aleksandrovčani su krajem treće četvrtine promašili dvije trojke i propustili priliku da priđu na samo tri poena zaostatka.

Kada je domaćim tim, polovinom poslednje četvrtine napravio seriju 11:0 bilo je jasno da će povesti u četvr-finalnoj seriji koja se sada seli u Laktaše gdje će u srijedu biti odigran drugi meč.

Eventualna majstorica na rasporedu bi bila narednog vikenda.

Najefikasniji u Igokei bio je Dalibor Ilić sa 17 koševa kojima je dodao i 12 skokova, Robinson i Stivens dodali su po 13 poena. Cedevita Olimpiju Pulen sa 21 poenom.