Bez golova u sarajevskom derbiju

Gradski rivali Sarajevo i Željezničar odigrali su bez golova u derbiju Lige za šampiona BiH. Sarajevo je u većem dijelu meča bilo bolje i bliže pobjedi.

Bordo tim je imao najveću priliku u 21. minuti. Sarić je uposlio Hebibovića, ovaj odigrao povratnu loptu za Rahmanovića, a njegov udarac zaustavila je stativa. Domaći tim je zaprijetio i u 34. minuti . Ahmetović je sjajno odigrao za Miću Kuzmanovića koji je bio neprecizan. Željezničar je zaprijetio u sudijskoj nadoknadi prvog dijela. Zaimović je izašao ispred Pavlovića koji na vrijeme izašao sa gol i pokupio loptu ispred napadača gostiju.

Nakon nekoliko poluprilika u drugom dijelu, u 61. minuti Sarajevo je opet imalo kvalitetnu šansu. Rahmanović je više skočio od Graovca ali nije bio precizan. Željezničar je zaprijetio pri kraju meča. Zajmović je pobjegao u 88. minuti i iz dobre šanse šutirao pored gola pa nije bilo promjene rezultata. Inače navijači Sarajeva su bojkotovali meč pa je sjeverna tribina bila prazna.

Liga za šampiona, 5. kolo: Sarajevo-Željezničar 0:0, Krupa -Zrinjski 0:1 , Široki -Radnik 1:1.

Liga za opstanak: Sloboda Borac 1:0, Čelik- Mladost 2:1, Gošk -Vitez 1:1.