BEZ IZNENAĐENJA Povratak Dženkinsa za pobjedu Zvezde

Košarkaši Crvene zvezde nisu dozvolili iznenađenje u posljednjem meču 15. kola ABA lige. Na gostovanju su savladali Megu sa 103:85. Zvezda je bila odlična u šutu za dva i tri poena na ovom meču.

FOTO ABA LIGA/KK MEGA IVICA VESELINOV

Beograđani su u drugoj četvrtini uspjeli da se odlijepe, a zatim su sjajnim napadom na startu treće četvrtine stekli preko 20 poena prednosti i došli do sigurne pobjede kojom su ostali u borbi za plasman u plej-of.

Trener Dragan Šakota je na ovom meču nastojao da razigra pojedine košarkaše pa je dozirao minutažu i plejmejker Lorenzo Braun je igrao samo na početku meča, dok je najveću imao povratnik u tim Čarls Dženkins.

Foto ABA Liga/KK Mega

Jedina briga trenera Šakote je povreda Dejana Davidovca, koji je napustio meč.

U pobjedničkom timu Čarls Dženkins i Bili Beron su dodali po 17 poena. Još tri košarkaša su imala dvocifren učinak (Panter 13, Štimac 12, Gist 11). Kod Mege Kendrik Peri je imao 31 poen.

Zvezdu sad očekuju dva meča Evrolige na domaćem parketu. U srijedu dočekuju Žalgiris ,a zatim u petak Albu.

Radonjić na tribinama

Utakmicu između Mege i Crvene zvezde sa tribina je posmatrao i najtrofejniji trener “crveno-bijelog” tima u posljednoj deceniji Dejan Radonjić.