BEZ IZNENAĐENJA U MOSKVI Bajernu prija ruska zima

Fudbaleri Bajerna, aktuelnog šampiona Evrope pobijedili su Lokomotivu iz Moskve sa 2:1 u utakmici 2. kola grupe "A" Lige šampiona.

Bajern je poveo u 13. minutu golom Gorecke. Pavard je na desnoj strani odlično reagovao na pas iz sredine, iz prve je ubacio loptu u sredinu, a Gorecka se samo poklonio i glavom poslao loptu u mrežu. Briljantna akcija u stilu šampiona Evrope.

Bio je ovo rezultat prvog poluvremenba, a onda je domaći tim u nastavku, u 70. minutu stigao do izjednačenja. Ze Luis je prošao po desnoj strane, Mirančuk odlično pratio akciju i nakon povratnog pasa odlično intervenisao za poravnanje rezultata.

Devet minuta kasnije Kimih je ostavljen na 20 metara, u zoni u kojoj ni u kojem slučaju ne bi smio da primi loptu. Fudbaler Bajerna je imao priliku da se namjesti, a onda je precizno i snažno šutirao za vođstvo svog tima i ispostavilo se kasnije konačan rezultat.

Za Bajern je ovo bila druga pobjeda, šesti bod sa kojim je došao na korak do palsmana u narednu rundu.

U drugoj utakmici u ovom terminu Šahtjar i inter su podijelili bodove odigravši nerješeno 0:0.