Bez pobjednika u Gabeli: Velež i Sarajevo podijelili bodove

U okviru 11. kola Premijer lige BiH ekipe Veleža i Sarajeva su podijelili podove u Gabeli odigravši neriješeno 1:1 (0:0).

U prvom poluvremenu nismo vidjeli golove, ali zato jesmo reviju žutih kartona. Irfan Peljto je podijelio čak 6 žutih kartona, po tri na obe strane.

Domaćin u vodstvo dolazi u 57. minuti, kada je Dženan Zajmović loptu poslao u mrežu iza leđa nemoćnog Muhameda Sahinovića.

Utakmicu na početak vraća Ivan Ikić koji u 76. minuti postiže gol za poravnanje.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao. Velež je ovim remijem stigao do 12 bodova i 8. mjesta iz 10 utakmica, dok je Sarajevo na 5. mjestu sa 16 bodova uz utakmicu više.

Nakon reprezentativne pauze izabranici Amara Osima će biti domaćini ekipi Posušja, dok će Sarajevo igrati još jedan derbi, ovoga puta u Srebreniku protiv ekipe Tuzla Sitija.