BEZ PROBLEMA Real Madrid i Mančester siti potvrdili plasman u četvrtfinale

Real Madrid i Mančester Siti su potvrdili prolazak u četvrtfinale Lige šampiona nakon što su i u revanš utakmicama pobijedili svoje rivale, Atalantu (3:1) i Borusiju Menhengladbah (2:0).

Atalanta je u Madridu imala bolji početak; prijetili su gosti preko Gosensa, ali je Real kaznio prvu grešku koju je napravio golman gostiju Sportijelo. Čuvar mreže je ispucao loptu pravo u noge Modriću.

Vezista Reala je asistirao Benzemi, koji nije pogriješio. Postigao je 70. gol u Ligi šampiona i pridružio se Mesiju i Raulu, koji su 17 godina uzastopno postizali pogodak u takmičenju.

Sve dileme oko prolaska riješio je Serhio Ramos, koji je bio siguran iz penala u 60. minuti. Atalanta je uspjela da postigne gol u 83. minuti kada je Luis Muriel smanjio prednost. Ipak, praktično u narednom naletu Real je opet došao do gola. Premalo igrača gostujućeg tima je ostalo na svojoj polovini, a Marko Asensio je to kaznio.

Mančester Siti je u Budimpešti sve riješio već u 18. minuta. Naime, Kevin de Brujne je sjajnim udarcem doveo svoj tim u vođstvo u 13. minuti.

Pet minuta kasnije Foden je asistirao za Gundogana, koji postiže drugi gol, pa je sve bilo jasno jer je Siti imao ogromnu prednost iz prvog duela.

Plasman u četvrtfinale već su obezbijedili Porto, Liverpul, PSŽ i Borusija Dortmund.