BIĆE VATRE U REVANŠIMA Vinisius junak Reala, Foden Mančester Sitija

Real Madrid je stigao do velika dva gola prednosti protiv Liverpula u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona.

Španski tim je slavio pobjedu od 3:1, ali s obzirom na primljeni pogodak izabranici Zinedina Zidana neće moći da budu mirni u revanšu.

“Kraljevski klub je stigao u vođstvo pogotkom Žuniora Vinisiusa u 27. minutu, da bi Markos Asensio u u 36. udvostručio prednost domaćina.

Mohamed Salah je poslije šest minuta igre u nastavku smanjio zaostatak, A Vinisius je svojim drugim pogotkom u 65. postavio konačnih 3:1.

Dosta uzbuđenja desilo se na “Itihadu” gdje je Mančester Siti sa 2:1 savladao Borusiju Dortmund.

Poveli su domaći preko kKevina de Brujnea u 19. minutu, poslije toga dosuđen je penal za domaće, ali je sudija Ovidiu Hacegan opravdano poništio svoju odluku, da bi poslije toga poništio i gol Džada Belingema na drugoj strani.

Kapiten gostiju Marko Rojs je u 84. minutu iskoristio sjajnu asistenciju Erlinga Halanda i izjednačio na 1:1, međutim da engleski tim na revanš ponese prednost od jednog gola pobrinuo se Fil Foden u 90. minutu susreta.