BIJESNI NAVIJAČI PONIŽAVAJU SUDIJU Portugalac koji je poklonio penal Kopenhagenu dobio novi opis na Vikipediji (FOTO)

Portugalski sudija Tijago Martins označen je kao glavni krivac za „mršavi” remi Crvene zvezde protiv Kopenhagena (1:1) u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Ovaj arbitar koji je od 2013. postao profesionalac sudeći u drugoj ligi Portugala, a koji je samo dve godine kasnije postao i međunarodni sudija FIFA napravio je ozbiljne previde u Beogradu.

Gotovo je nevjerovatno kako je na jedno oko žmirio, a na drugo dopuštao svakakve situacije.

Prvi grijeh je počinio još u 43. minutu, a to je moglo skupo da košta Dance samo da Portugalac nije odlučio da oprosti Zeki. Vezista je napravio previše grub faul nad Mirkom Ivanićem i to sa leđa, ali po mišljenju ovog arbitra nedovoljno za drugi žuti karton.

Odlučio je da progleda kroz prste rivalima, gotovo svi su mogli da čuju uzdah olakšanja fudbalera i navijača Danske kada je odlučio da zažmuri na ovaj faul.

Čak je i to moglo da bude oprošteno da nije stigao onaj kobni 84. minut. Dušan Jovančić je do tog momenta odigrao utakmicu bez greške, igrao, proigravao, vukao, ma “orao ” po terenu. Ali, ni to nije bilo dovoljno.

Nije uspio da se izmakne kada je u naletu bio Pep Biel i nema sumnje, jeste ga zakačio. Ali, da li dovoljno i za penal? Deluje da gostujući fudbaler malo teatralnije bacio, kao da je jedina namera bila upravo to, da se iznudi penal.

I nije bilo teško Jonasu Olderu Vindu, da iz prvog udarca u okvir gola i postigne pogodak za Dance i za veliku radost.

Sa druge strane, besni navijači su pokušali da vrate sudiji koliko su mogli, pa je tako izmenjena stranica na “Vikipediji” koja govori o njemu.

Tijago Bruno Lopes Martins je korumpirani retard iz Portugala, prljava svinja – stajalo je u opisu koji je očigledno izmenio neki besni navijač Crvene zvezde.

I na kraju, koa šlag na tortu bola usledio je i onaj sporni momenat iz 89. minuta. Sjajno je prošao Žander centrirao Ben pokušao iz prve nije uspeo, pa onda ponovo. A igrač sa zemlje je visoko, baš visoko podigao nogu. Jeste zakačio Bena malo, ali čini se da je to bio isti intezitet kontakta kao pet minuta ranije. A tada je to bilo dovoljno za penal.

Portugalac je sudio meč grupne faze Lige Evrope prvi put prošle godine, a iako je dobro sudio u utorak, napravio je tri kardinalne greške. I više nego dovoljno da ga niko ne upamti po dobrom!