"Bilo je ovo sjajnih 16 godina": Tipsarević najavio kraj karijere

Janko Tipsarević je najavio kraj karijere nakon Dejvis Kupa u Madridu. Srpski teniser je profesionalnu karijeru počeo 2002. godine. Osvojio je četiri titule, i najbolji plasman na ATP listi bio mu je osmo mjesto. Sa reprezentacijom Srbije osvojio je Dejvis kup. Povreda ga je mučila protekle dvije sezone i zbog njega nije nastupio na Čelendžeru.

Reprezentativni turnir u Madridu, na kome će se Janko oprostiti, na programu je od 18. do 24. novembra.

-Bilo je ovo sjajnih 16 godina. Poslije mnogo preispitivanja i razmišljanja o tome šta mi je važno u ovoj fazi života i šta me čini srećnim, odlučio sam da završim profesionalnu karijeru. Neću pisati srceparajući govor (još) koji će vas sve rasplakati, jer još ima tenisa u meni. Poslije US Opena i još nekoliko ATP turnira, posljednje takmičenje na kome ću učestvovati biće Dejvis kup u Madridu. U narednim godinama svu svoju pažnju usmeriću ka porodici, mojoj akademiji i trenerskom poslu. Hvala svima na podršci napisao je Janko.