BITNE POBJEDE Radnik evropski protiv GOŠK-a, Zvijezda 09 na korak do OPSTANKA (VIDEO)

U 28. kolu Premijer lige BiH svi klubovi iz Republike Srpske ostvarili su veoma bitne pobjede.

Ekipa Radnika je na gostovanju GOŠK-u ostarila trijumf rezultatom 2:1, te tako još jednom pokazala da ne odustaje od borbe za izlazak na evropsku scenu. Domaći sastav je prvi stigao do prednosti u 39. minutu kada je mrežu Bijeljinaca pogodio Grzan.

Posted by FK Zvijezda 09 on Wednesday, April 24, 2019

U 44. minutu Dejan Maksimović je izjednačio iz jedanaesterca, a tri boda Radniku obezbijedio je Irfan Hadžić golom u 82. minutu igre. Ovom pobjedom Radnik je “pomogao” Zvijezdi 09 koja je odmakla ĢOŠK-u osam bodova, a Krupa je predala “fenjer” timu iz Gabele.

Zvijezda 09 je ubjedljivom pobjedom od 4:0 protiv Čelika napravila veliki iskorak prema opstanku.

Prvi pogodak za tim iz Etno sela Stanišići postigao je Ermin Huseinbašić iz jedanaesterca 6. minutu. Drugi pogodak za crveno-bijele postigao je Fedor Predragović u 44, dok se Huseinbašić upisao u strijelce i u 54. minutu kada je iz slobodnog udarca pogodio gostujuću mrežu.

Konačan rezultat postavio je Miljan Govedarica u 58. minutu.

Ekipa Krupe je savladala Tuzla City sa 1:0, a jedini pogodak na meču postigao je Siniša Babić u 73. minutu.

Premijer liga BiH, 28. kolo

Srijeda

Sarajevo Mladost (DK)          2 : 0 (2 : 0)

Zrinjski – Sloboda                   1 : 0 (1 : 0)

Krupa – Tuzla Siti                    1 : 0 (0 : 0)

GOŠK – Radnik                      1 : 2 (1 : 1)

Zvijezda 09 – Čelik                  4 : 0 (2 : 0)

Željezničar – Široki Brijeg         20 časova

Tabela

Sarajevo                         28      18      6        4        57:19        60

Zrinjski                           28      17      5        6        37:18        56

Široki Brijeg                   27      10      13      4        28:19        43

Željezničar                      27      11      6        10      35:29        39

Radnik                           28      9        12      7        26:22        39

Sloboda                          28      10      7        11      21:23        37

Čelik                              28      9        9        10      26:41        36

Mladost                          28      9        6        13      28:39        33

Zvijezda 09                    28      7        10      11      28:37        31

Tuzla Siti                        28      7        9        12      26:33        30

Krupa                             28      5        9        14      30:42        24

GOŠK                            28      5        8        15      22:42        23

Parovi 29. kola: Čelik – GOŠK, Mladost (DK) – Zrinjski, Radnik – Sarajevo, Široki Brijeg – Krupa, Sloboda – Željezničar, Tuzla City – Zvijezda 09.