BIZARNA ZAVRŠNICA Igokea dobila Olimpiju, Aleksandrovčani se pitaju za plej-of

Košarkaši Igokee pobijedili su Cedevita Olimpiju rezultatom 76:70 u utakmici 21. kola ABA lige i napravili su značajan korak ka plasmanu u plej-of.

OPvo je bila utakmica sa završnicom kakva se rijetko viđa, Igokea je imala prednost ali je napravila veliki broj kardinalnih grešaka u završnici. S druge strane Cedevita Olimpija to nije znala da kazni, pa su potpuno zasluženo, Aleksandrovčani trijumfovali u ovom meču.

Nakon što je Igokea povela sa 4:0, imala je u prvoj dionici kontrolu rezultata. Domaći su konstantno bili u vođstvu izuzev ui jednoj sitaciji kada je Cedevita Olimpija vodila sa 11:10, a domaći tim je sa dva poena prednosti otišao na prvi odmor (17:15).

Druga dionica je otišla na stranu Cedevita Olimpije pa su gosti sa tri poena viška otišli na poluvijeme.

Na šest minuta do kraja Cedevita Olimpija stiže na samo tri poena (66:63), a seriju loših otvorenih šuteva prekinuo je Klemons koji je trojkom ponovo vratio Igokei plus šest, a novom trojkom Grej uvodi Igokeu u mirniju zavrpnicu jer dovodi svoj tim u vođstvo 72:65, a onda je i Atić sa dva poena na tri minuta do kraja svoj tim odveo na devet poena.

Nastavljena je poslednja dionica u tvrdom ritmu, dosta grešaka na obje strane bolje je iskoristila Igokea pa je u poslednja dva minuta ušla sa sedam poena (74:67), a onda je Grej faulirao Blažića pri šutu za tri poena. Košarkaši Cedevita Olimpije pogodio je dva od tri bacanja i smanjuje na pet poena. U narednih nekoliko napada griješe i jedni i drugi pa koša nije bilo do 40 sekundi do kraja kada Jošilo faulira Rupnika. U poslednja tri minuta Igokea je izgubila šest lopti, ali to Cedevita Olimpija nije iskoristila, a onda je Atić pogodio i rešio pitanje pobjednika

Najefikasniji u Igokei bio je Ebtoni Klemons sa 16 poena, Atić i Ilić postigli su po koš manje.