Bjelica i Bogdanović SE ISPISALI sjajnim partijama, magija Crnogorca odvela Orlando u plej-of!

Srpski košarkaši Nemanja Bjelica i Bogdan Bogdanović sjajnim partijama “ispisali” su se pred domaćom publikom za ovu sezonu. U posljednjem meču u svojoj dvorani, “kraljevi” su poraženi od Nju Orleans Pelikansa rezultatom 133:129 i tako “zakucali” devetu poziciju na Zapadu poslije ligaškog dijela sezone (skor 39-42). Posljednji meč u sezoni Kingsi igraju u Portlandu.

Bogdan Bogdanović postigao je 16 poena (2-6 za dva, 4-9 za tri) za 29 minuta, uz pet skokova, dvije krađe i po jednom asistencijom i izgubljenom loptom. Nemanja Bjelica je igrao osam minuta manje i zabilježio poen manje od Bogdana (3-4 za dva, 3-4 za tri), uz dvije asistencije, a zanimljivo nije upisao nijedan skok.

Kingsi su odlično počeli meč, već u prvoj dionici stekli su dvocifrenu prednost, do koje su stizali i u nekoliko navrata drugog kvartala, međutim, drugo poluvrijeme je pripalo gostima. Sjajnom igrom sredinom treće četvrtine Pelikansi su otišli na +16 (94:78), Sakramento je ubrzo uspio da se vrati i pred kraj duela povede 123:121, ipak, uslijedila je serija gostiju 9:0 za nedostižnih 130:123.

Elfrid Pejton i Džalil Okafor bili su najbolji kod pobjednika. Prvi je upisao 26 poena i 14 asistencija, a drugi 23 poena i 14 skokova. U redovima Kingsa, Herison Barns je imao 29 poena, Dieron Foks 24, uz 11 asistencija, a Marvin Begli 19 poena i 14 skokova.

Bjelica i Bogdanović nisu uspjeli da se dokopaju plej-ofa, ali zato jeste Nikola Vučević sa Orlandom. Ključnu pobjedu, tim crnogorskog reprezentativca ostvario je protiv Bostona (116:108), čime su stigli do doigravanja prvi put u posljednjih šest godina, piše Blic Sport.

Medžik je do pobjede i osiguravanja plasmana u doigravanje vodio sjajni crnogorski centar Nikola Vučević, koji je za 34 minuta na parketu imao dabl-dabl 25 poena, 12 skokova, uz 4 asistencije. Pored njega, Terens Ros je upisao 26 poena, a Evan Furnije 24.

U timu Bostona, Kajri Irving je bio najefikasniji sa 23 poena, Al Horford je dodao 18, a Gordon Hejvord 16.