BL VOLEJ SILOVIT Prva pobjeda Banjalučanki u Srednjoevropskoj ligi

Odbojkašice BL Voleja pobijedile su Kaštele u utakmici 9. kola Srednjoevropske lige rezultatom 3:0 (25:9, 28:26, 25:18).

BL Volej je maestralno otvorio utamicu, a koliko su Banjalučanke bile dominantne u prvom setu govori i podatak da su gošće u prvom setu osvojile svega devet poena. U drugom setu Gošće su u tri navrata imale prednost od pet poena,a sa ovom razlikom ušle su u završnicu seta (19:14). Međutim, Banjalučanke su uspjele da se vrate u ovaj meč čak i iz situacije kada je tim Kaštela imao dvije set lopte (24:22), a na kraju su odbojkašice BL Voleja slavile sa 28:26.

Poslije boljeg otvaranja trećeg seta BL Voleja, Gošće su uspjele izjednačiti na 10:10,. Do rezultata 14:14 igralo se poen za poen, a onda su Banjalučanke napravile seriju od 4:0, a ovu prednost nisu ispuštale do kraja utakmice za prvu pobjedu u Srednjoevropskoj ligi.