BL VOLEJ SRUŠIO LIDERA Maksimalna pobjeda protiv ekipe Nova KBM

Odbojkašice BL voleja pobijedile su lidera na tabeli, slovenački tim Nova KBM iz Maribora, rezultatom 3:0 (25:14, 25:18, 25:18) u utakmici 13. kola Srednjoevropske lige.

Odlično su Banjalučanke otvorile utakmicu protiv kombinovanog tima Maribora, a u dva navrata imale su i deset poena prednosti, da bi prvi set okončale sa 11 poena razlike. I u nastavku meča Banjalučanke su apsolutno dominirale pa su došli do potpuno zaslužene pobjede.

Tim Nova KMB iz Maribora, uprkos porazu u Banjaluci ubjedljivo je prvoplasirani tim Srednjoevropske lige sa 29 bodova.  Ovim trijumfom ekipa BL Voleja prestigla je na tabeli tim hrvatskih Kaštela koje su sada poslednja ekipa sa osam bodova dok je BL Volej došao do pretposlednje pozicije sa deset bodova.