BLIJEDA ZVEZDA Baskonija lako do trijumfa u Beogradu

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Baskonije 64:72 na svom parketu i tako su prekinuli seriju dobrih rezultata u Evroligi. Poraz će dodatno teško pasti jer se u posljednjem periodu povrijedio Lorenzo Braun.

Beograđani su odigrali veoma loše drugo poluvrijeme u kojem su dopustili Špancima da u potpunosti uvedu meč u svoj ritam. U tome su im u pojedinim momentima itekako pomogle i sudije Roča,Lautinavičijus i Balak.

Zvezda je loše odigrala u napadu prvu četvrtinu. Nisu Beograđani imali rješenja za brzu igru gostiju koji su stekli osam poena viška (20:12). Razigrao se Šengelia a Zvezda je ušla u probleme.

Baskonija je nastavila u istom ritmu u drugoj četvrtini pa su stekli dvocifrenu prednost (32:22). Tek u finišu druge četvrtine domaći tim se trgnuo, zaigrao je jaču odbranu , pa su napravili seriju 9:0 i uhvatili priključak. Tada je domaći tim dominirao u ofanzivnom skoku.

Sve dobro urađeno u tom periodu Beograđani su prosuli na početku trećeg dijela kada je Nik Stauskas vezao osam poena pa su gosti opet otišli na dvocifrenu prednost. U pojedinim trenucima i sudijska trojka je donijela nekoliko loših odluka koje su košarkaši Baskonije iskoristili i imali 19 poena viška.

Zvezda je u finišu uspjela da se vrati,priđe na osam poena a onda su sudije sa dvije odluke u potpunosti izbacile domaće iz ritma.

Lorenzo Braun je postigao 20 poena za Zvezdu, a imao je i četiri skoka i pet asistencija. Bili Beron je dodao devet poena, dok je Ognjen Kuzmić zabilježio po osam koševa i skokova. Kod Baskonije su prednjačili Nik Stauskas sa 22 poena i Tornike Šengelija, koji je uz 19 koševa imao i osam skokova.

U ranije odigranom meču Efes je savladao na gostovanju Fenerbahče 81:73. U pobjedničkom timu Krunoslav Simon je imao 22, a Šejn Larkin 20 , dok je Vasilije Micić imao 6 poena.  Kod Fenerbahčea Nikola Kalinić 10 poena. Himki je savladao Albu 104:87 uz 24 poena Bukera, 22 Šveda.