BLIZU PLASMANA NA FINALNI TURNIR Hrvatska preuzela prvu poziciju

Hrvatska je preuzela prvo mjesto u Grupi 1 nakon što je  savladala Dansku 2:1, dok je Francuska bila bolja od Austrije 2:0.

Hrvatska je otpor Danaca slomila u 49. minutu. Prvenac u dresu nacionalnog tima postigao je Borna Sosa.

Kristijan Eriksen je u 77.minuti uputio bombu za izjednačenje. Slavlje Danaca nije dugo trajalo.

Praktično odmah poslije gola u igru je ušao Lovro Majer i nakon dodavanja Bruna Petkovića savladao Šmajhela u 79. minutu.

Pobjedom nad Austrijom u gostima Hrvatska obezbjeđuje plasman na finalni turnir, a može i porazom ukoliko Danska ne pobijedi Francusku u Kopenhagenu.

Francuzi su pobjegli sa dna tabele trijumfom nad Austrijom 2:0. Strijelci su bili Kilijan Mbape u 56. minutu i Olivije Žiru u 65. minutu. Žiru je tako na 49 golova u nacionalnom timu i još dva mu nedostaju za rekord.