BOAĆI ZA TRI BODA Zvezda u gostima bolja od Zlatibora

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su Zlatibor rezultatom 1:0 u utakmici 17. kola Super lige Srbije.

Od samog početka crveno-bijeli su krenuli sa incijativom, mada su uvodni pokušaji Radulovića, debitanta u superligaškoj startnoj postavi, te Nikolića i Spiridonovića, zaustavljeni prije upućenog udarca.

Uzvratili su domaćini u 10. minutu, kada je Krstić sa idealnog mesta za ljevonoge fudbalere izveo slobodan udarac, no njegov vrlo snažan udarac – pogodio je u živom zidu Boaćija u glavu. Srećom po goste, napadač je ostao na nogama, pokazavši da će moći bez problema da nastavi da igra.

Šest minuta kasnije bilo je daleko uzbudljivije na drugoj strani terena. Najpre je Boaći, posle centaršuta s desnog krila, glavom zahvatio loptu tako da je ona udarila u prečku, a koji sekund kasnije na nju je, s lijeve strane kaznenog prostora, natrčao Radulović. Usledio je sjajan, ali neprecizan volej, a onda su se stvari dodatno “zakuvale”.

Naime, Gobeljiću je u duelu sa Krstićem stradala usna, a dok je on izašao van terena dok mu medicinski dio crveno-belih ne sanira povredu, njegovi saigrači su poveli. Iz slobodnog udarca s desne strane upućena je “duga lopta” u srce kaznenog prostora Zlatibora, ona se odbila od kuka Radovana Pankova koji je tako, nehotice, “kao na tacni” poslužio Boaćija – a on taj poklon nije propustio, već je rutinski, sa pet, šest metara, matirao Čubrakovića – 0:1.

Iako je Zvezda u nastavku, imala više od igre rezultat se nije mijenjao, pa je tim Dejana Stankovića uknjižio tri nova boda.