BODOVI OSTAJU U BANJALUCI Borac bolji od Širokog

Fudbaleri Borca pobijedili su Široki brijeg rezultatom 2:1 u utakmici 9. kola M:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Imali su Banjalučani furiozna dva minuta u prvom dijelu meča. U 8. minutu Borac je poveo golom Moraitisa. Zakarić je izveo slobodan udarac, grčki napadač bio je najviši u skoku i pogodio mrežu Širokobriježana.

Samo dva minuta kasnije pogodio je i Vranješ, a u ulozi asistenta ponovo je Zakarić.

U 39. minutu Lukić je pogodio za Široki. Prvo je šutirao Medić, Pavlović je odbranio njegov udarac, a onda je na odbijenu loptu naišao Lukić što je goste vratilo u meč.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a onda je uslijedila jedna neuobičajena situacija, na Gradskom stadionu u Banjaluci nestalo je struje, pa je zbog ove situacije bio upitan i nastavak meča.

Mnogo čvršćom igrom na obje strane otvoreno je drugo poluvrijeme, a Borac je u 51. minutu zaprijetio preko Vranješa, međutim, lopta je otišla pored gola.

Uspjeli su Banjalučani sigurnom igrom začuvati ovu prednost i na taj način doći do druge uzastopne pobjede.