BODOVI OSTALI U KANJONU Slavija savladala Rudar, Zvijezda deklasirala Drinu

Kompletirano je 10. kolo Prve lige Republike Srpske.

Najzanimljivije je bilo u Istočnom Sarajevo gdje je Slavija imala i 3:0 protiv Rudara da bi na kraju umalo sve to prokockala. Na kraju su ipak uspjeli upisati novu pobjedu od 3:2 i vratiti se na pobjednički niz.

Domaćini već u drugoj minuti dolaze u vodstvo preko Vladana Mandića. Na 2:0 povisio je Hamza Kaljić. Drugo poluvrijeme opet bolje otvara Slavija i već u 46. minuti preko Stefana Arbinje dolazi do velikih 3:0.

Prijedorčani se bude, ali prekasno. Prvo je u 78. minuti Momko Kojić smanjio na 3:1, da bi u 89. minuti gosti postigli drugi pogodak i unijeli neizvjesnost u ovaj meč, ali više od časnog poraza nisu mogli.

U derbiju kola Krupa je savladala Laktaše sa 3:1. Domaćin već u 4. minuti dolazi do prednosti preko Srđana Mrzića. U drugom poluvremenu Ognjen Škorić u 51. minuti dovodi Laktaše do izjednačenja i vraća stvari na početak. U posljednjih 10 minuta viđena su još dva pogotka. Prvo je Ognjen Krneta u 84. minuti ponovo doveo Krupu u vodstvo, da bi tačku na i svojim drugim golom postavio Srđan Mrzić u 90 minuti.

Zvijezda je kao domaćin deklasirala ekipu Drine iz Zvornika sa 5:1. U prvom poluvremenu viđen je samo jedan pogodak kada je u 41. minuti Petar Orlandić donio vodstvo Zvijezdi. U drugom poluvremenu revija golova. Prvo je na 2:0 povisio Emanulah Blažević, da bi 13 minuta kasnije Budimir Sarčević smanjio prednost na 2:1 i to je sve što smo vidjeli od gostiju. Samo 6 minuta kasnije Ševkija Rešić ponovo donosi domaćinu prednost od dva gola razlika, da bi Orlandić u 77 svojim drugim golom povisio na 4:1. Konačan rezultat postavio je Apostu u 89. minuti.

Omarska je kao domaćin savladala Sutjesku sa 2:1. Strijelci za domaćine su bili Borislav Grahovac već u prvoj minuti i Danije Šunić u 37. minuti za 2:0. Igor Ateljević je u 53. minuti uspio samo smanjiti rezultat.

Ljubić je kao gost slavio u Janji savladavši ekipu Podrinja sa 2:1. Svi golovi su viđeni u drugom poluvremenu. Prvo je Jovan Milanović u 52. doveo goste u vodstvo da bi u 68. minuti mladi Andrej Bosnić uduplao vodstvo Prnjavorčana. U 73. minuti Saša Perić je uspio samo smanjiti zaostatak.

Kozara je kao domaćin minimalnim rezultatom savladala ekipu Tekstilca sa 1:0. Gol odluke desio se u 20. minuti preko Marka Despotovića.

Alfa Modriča je prekinula crni niz remijem protiv Famosa 0:0.

Sloboda MG je kao domaćin doživjela poraz od ekipe Željezničara 0:1. Strijelac pobjedonosnog pogotka je bio Nikola Šuput u 65. minuti.

Zvijezda 09 – Drina Zvornik 5:1

Plasman: Krupa 25 bodova, Zvijezda 09 22, Slavija 21 bod, Sloboda Novi Grad 20, Laktaši i Sutjeska 19, Radnik 17, Željezničar 16, Rudar 15, Famos 13, Kozara 12, Ljubić 10, Tekstilac, Podrinje 9, Sloboda (MG) 8, Drina i Omarska 7 i posljednjeplasirana ekipa Alfa Modriče.