Bogdanović sa SEDAM TROJKI potopio Portland, Jokić i Denver ZAUSTAVLJENI u Klivlendu (VIDEO)

Bogdan Bogdanović je pružio sjajnu partiju u gostujućoj pobjedi pobjedi Sakramenta protiv Portlanda od 123:111 koja Kingsima ostavlja kakve-takve šanse za plej-of.

Srpski košarkaš je za nepunih 29 minuta igre ubacio 27 poena uz šut 3/4 za dva i odličnih 7/11 kada su u pitanju trojke. Pored toga imao je osam asistencija, pet skokova, te po blokadi i ukradenu loptu.

Nemanja Bjelica je susret okončao sa 10 poena (2/4 za dva, 1/3 za tri), tri skoka i dvije asistencija, a na parketu je proveo 20,5 minuta.

Badi Hild je ubacio 22, a Harison Barns 20 u pobjedničkom timu. na drugoj strani po 19 poena su imali Si Džej Mekolum i Hasan vajtsajd koji je tome dodao 11 skokova.

Nikola Jokić i Denver Nagetsi su zaustavljeni u Klivlendu, gdje ih je iznenađujuće sa 104:102 savladao najlošiji tim Istočne konferencije.

Gosti su vodili cijelo prvo poluvrijeme, imali su i po 11 poena viška i činilo se da im trijumf neće izmaći, ali su u nastavku dozvolili preokret.

Srpski centar je igrao više od 32 minuta, a meč je završio sa osam poena (4/8 za dva, 0/3 za tri), isto toliko skokova i asistencija, te je imao jednu “krađu”.

Najefikasniji u poraženom timu bio je Vil Barton sa 22, Gari Haris je postigao 18, dok je Džamal Marej stao na 17, a na drugoj strani Kevin Lov je ubacio 27, Kolin Sekston 25, a Sidi Osman 20 poena.

Memfis je na svom parketu savladao Atlantu sa 118:101, a Marko gudurić je za minut i 10 sekkundi igre uputio jedan šut za tri poena koji je promašio.

Alen Smailagić nije imao minutažu u pobjedi Golden Stejta nad Filadelfijom od 118:114.