Bogdanović solidan u pobjedi Kingsa, Šarlot na +61

Košarkaši Sakramenta, uz 11 poena srpskog reprezentativca Bogdana Bogdanovića, na svom terenu savladali su Atlantu 105:90 u nastavku NBA lige.

Bivši šuter Partizana i Fenerbahčea za samo 18 minuta na parketu zabilježio je sasvim solidan učinak (4/6 iz igre), dodavši tri asistencije i dva skoka.

Najefikasniji u 24. pobjedi Kingsa u sezoni bio je Džastin Džekson sa 20 pogodaka, pratili su ga Badi Hild i Frenk Mejson sa po 16, dok je dva više imao najbolji iz Atlante Ajzeja Tejlor.

U borbi za plej-of na Zapadu Juta je ostvarila važan trijumf nad Dalasom 119:112 i sada, kao i Minesota, ima dvije pobjede više od Jokićevog Denvera koji je van zone za doigravanje zajedno sa Teodosićevim i Marjanovićevim Los Anđeles Klipersima.

Ponovo se istakao Donovan Mičel sa 26 poena, Riki Rubio je imao 22, dok je kod domaćina Džej-Džej Barea ubacio 23.

Nevjerovatnu pobedu sa čak 61 poenom razlike ostvarili su košarkaši Šarlota nad Memfisom 140:79, uz 46 pogodaka Kembe Vokera, što je šesti najubjedljiviji trijumf u istoriji NBA lige, a izdvaja se i 33 poena Entonija Dejvisa u slavlju Nju Orleansa protiv Los Anđeles Lejkersa 128:125.

U preostala dva meča, najbolji tim lige Hjuston poslije produžetka bio je bolji od Toronta 100:96, a Filadelfija u gostima od Orlanda 118:98.