BOLJI I OD DŽORDANA Dončić blistao u noći rekorda

Slovenački reprezentativac Luka Dončić je prestigao i legendardnog Majkla Džordana. Košarkaš Dalasa je i u sedmoj utakmici sezone ubacio preko 30+poena (33), dodao i 11 asistencija, aispred njega je samo Vilt Čembrlen.

Ovo je jedinstveni podvig, jer je slavni Vilt to uradio prije 60 godina. Juta je pružila odličan otpor u Teksasu, uz Luku, u redovima domaćina povukao je Kristijan Vud, 17 od 21 poena dao je u drugom poluvremenu.

Dalas je inače jurio -15 iz treće četvrtine i na kraju uspio da dobije goste.

Milvoki je izjednačio rekord sedam pobjeda na startu, jedini su neporaženi tim. a noćas je u Viskonsinu pao Detroit. Dva puta su Baksi, u jesen 1971. i prije pet godina dobili sedam prvih mečeva. Janis Adetokumbo je bio nezaustavljiv sa 32 poena i 12 skokova.

Produžetak je bio  u Los Anđelesu, Lejkersi su poslije pet poraza na startu dobili dva meča u nizu. Noćas su pali Pelikansi, poslije drame, a junaci su bili rezervisti. Mat Rajan je pogodio u posljednjoj sekundi za produžetak, Loni Voker strašno bitan šut u dodatnih pet minuta, na kraju je brojao do 28. Entoni Dejvis je brojao do 20 uz 16 skokova. Nju Orleans je praktično poklonio pobjedu. Zajon je imao 27 poena, sjajno veče MekKolima, 22 poena, 9 skokova i 8 asistencija ostalo je bez nagrade.

Niksi su prokockali +23 u Medison Skver Gardenu, a veče je na kraju pripalo sjajnom Dežonte Mareju. Najveće pojačanje Houksa je ubacio 36 poena, rekord karijere! Na ruku su mu išle greške domaćina, oni su u trećoj četvrtini dali samo 10 poena, a imali isto toliko izgubljenih lopti!

Tajler Hero je heroj Majamija, pogdio je trojku dvoke sekunde pre kraja, ukupno 26 poena pa je domaćin dobio Sakramento, a Nikola Jović nije dobio šansu.

Rezultati: KLivlend – Boston 114:113 pr., Majami – Sakramento 110:107, Njujork – Atlanta 99:112, Čikago – Šarlot 106:88, Hjuston – LA Klipers 101:109, Milvoki – Detroit 116:91,San Antonio – Toronto 100:143, Dalas – Juta 103:100, Portland – Memfis 106:111, LA Lejkers – Nju Orleans 120:117 pr.