BORAC BEZ POBJEDE Promo slomio Banjalučane u posljednjem periodu

Košarkaši Borca i dalje su bez pobjede u prvenstvu Bosne i Hercegovine. Ekipa Marka Šćekića je poražena od Proma u Donjem Vakufu 70:80, pa je domaći tim došao do trećeg trijumfa i neporažen je u svojoj dvorani.

Promo je sredinom druge četvrtine stigao do plus 10 (29:19). Banjalučani su uspjeli zatim da uspostave svoju igru i da dođu do izjednačenje i prednosti pa su poveli 54:52 na kraju trećeg perioda.

Međutim na startu posljednje četvrtine domaći tim pravi veliki preokret. Promo je iskoristio greške Borca, napravio je seriju 7:0 i poveo 59:54. Banjalučani su uspjeli da izjednače na 61:61, a onda je domaći tim novom serijom se odlijepio na plus 5.

Posljednju šansu gosti su imali pri rezultatu 72:67 kada je Željko Klještan zaradio tehničku. Međutim Nemanja Nikolić nije pogodio bacanje niti su gosti realizovali napad, pa je Gudić trojkom riješio meč. Promo je inače rano ostao bez Amerikanca Mičela dok je ostao bez još tri igrača zbog pet ličnih grešaka.