BORAC ELIMINISAN IZ KUPA Željezničar kaznio lošu partiju Banjalučana (FOTO, VIDEO)

Borac je eliminisan iz Kupa Bosne i Hercegovine. Željezničar je u Banjaluci slavio sa 2:0 i plasirao se u polufinale, a do pobjede je došao na spretan i sretan način u drugom dijelu. Tako se sarajevski tim osvetio za težak poraz u prvenstvu(0:3) na Gradskom stadionu.

Banjalučani su u potpunosti razočarali, prikazali su veoma lošu partiju i u suštini nisu imali nijednu pravu šansu da ugroze gol gostiju, osim stative u finišu meča. “Crveno-plavima” sad ostaje velika borba u prvenstvu da pokušaju da se kroz njega domognu evropskih takmičenja.

Prvo poluvrijeme proteklo je u tvrdoj utakmici bez velikih šansi. Oba tima su odigrala veoma oprezno, vodeći računa prije svega o čuvanju svog gola i da se protivniku ne dozvoli opasnija šansa za gol. Trener Branislav Krunić izašao je sa pojačanim srednjim redom a u napadu je bio isturen Stojan Vranješ.

Odmah u uvodnim minutama Zoran Milutinović je pokušao udarcem iz daljine ali je Filip Erić dobro intervenisao. Uzvratili su gosti u 10. minuti. Štilić je pokušao da iznenadi golmana Mladena Kukriku iz slobodnog udarcam a pucao je pravo u čuvara mreže banjalučkog tima. Nakon toga je Borac pokušao da prijeti iz prekida.

Sadiković je u 31.minuti imao još jedan udarac koji je izblokiran. Goran Zakarić je na drugoj strani se sjajno oslobodio čuvara i njegov pokušaj je završio preko gola.

U nastavku su prvi pokušali domaći.Nakon centaršuta Ćosića, loptu je zahvatio Vranješ a ona je otišla preko gola. U 64. minutu je Danilović centrirao ka Vranješu, koji je zahvatio loptu glavom, ali nedovoljno jako da bi zaprijetio Eriću.

Nakon toga gosti su poveli. Pavić je ubacio loptu, a Nemanja Janičić je nespretno reagovao i poslao loptu u sopstvenu mrežu.

Banjalučani se nisu oporavili od prvog, a uslijedio je drugi šok. Semir Štilić je primio loptu i uspio je da lobuje golmana domaćih te je pogodio za 2:0 mada nije jasno da li je igrač Željezničara uopšte želio da šutira.

Nakon toga je došlo do velike gužve na terenu u kojoj su učestvovali gotovo svi igrači. U sudijskoj nadoknadi Ziljkić je pogodio stativu.