BORAC ELIMINISAN Izviđač slavio i u Boriku

Rukometaši Borac M:tela eliminisani su iz Kupa Bosne i Hercegovine. Izviđač je slavio u Boriku 34:30 i zasluženo prošao dalje, jer je i u prvom meču slavio 34:31.

Nakon izjednačenih 10 minuta gosti iz Ljubuškog su iskoristili veliki broj grešaka domaćih rukometaša da se odlijepe. Izviđač je u 13.minuti iskoristio igrača više da ode na plus dva, a zatim su brzom i efikasnom igrom u napadu došli i do šest golova prednosti. Gosti su lako prolazili kroz odbranu domaćih pa su u prvih 30 minuta postigli čak 22 gola.

Borac je na startu drugog dijela napravio seriju 4:0 i prišao s 20:22. Gosti nisu devet minuta dali gol. Propustili su u tom periodu domaći šansu da još smanje zaostatak jer nisu postigli gol u periodu kad su imali dva igrača više.

Izviđač je nakon toga opet napravio seriju 3:0 i otišao na plus 5 (27:22). Domaći su u finišu uspjeli da samo priđu na minus 2,ali su gosti odbili i taj nalet i zasluženo prošli dalje.

U pobjedničkom timu Izviđača Miloš Kos je bio najefikasniji sa devet golova, dok je Milan Vukšić dodao sedam. Kod Borca Saša Puljizović je imao pet, a Draganić, Slavuljica i Vučićević su imali po četiri.