BORAC JESENJI ŠAMPION Malivojević donio slavlje u Gračanici

Rukometaši Borac Mtel su jesenji šampioni! Banjalučani su savladali Gračanicu 22:21 i tako prekinuli crni niz na gostovanju u ovom gradu, gdje tri posljednja meča nisu slavili. Borac je slavio nakon drame iako je u drugom dijelu imao i plus šest.

Ekipa trenera Mirka Mikića je odigrala sjajno prvo poluvrijeme u potpunosti je zaustavila sve nalete domaćeg tima koji je uspio da postigne samo šest golova za 30 minuta. Od rezultata 6:5 krenula je serija gostiju koji su se odlijepili.

Borac je na startu drugog dijela došao i do maksimalnih plus šest (13:7, 15:9), ali se domaći tim nije predavao. Napravili su seriju 3:0 i smanjili na 15:12. Seriju domaćih prekinuo je Nježić a zatim je na drugoj strani uzvratio Pandžić.

Milićević je zatim uspio da pogodi iz teške situacije. Gračanica je uspjela da iskoristi igrača više i priđe na gol zaostataka 19:20. Tada je Milićević opet pogodio za 22:20, ali je na drugoj strani opet raspoložen bio Pandžić. Imali su domaći i napad za izjednačenje a Grahovac je napravio faul u napadu.

Luka Perić zatim nije realizovao napad a Mehmedović je donio izjednačenje. Borac je iskoristio igrača više i odigrao dobar napad koji je realizovao Nikola Malivojević 17 sekundi prije kraja. Posljednji napad imala je Gračanica koja nije uspjela da dođe do gola, a pokušali su da odigraju cepelin.

U timu Borac Vlado Draganić je bio najefikasniji sa sedam golova, dok je Aleksandar Milićević dodao četiri a postigao ih je u ključnim trenucima.

Rezultati 13.kola: Izviđač-Krivaja 48:32, Bosna (V) –Vogošća 29:25, Maglaj –Sloga GV/U 26:26, Gračanica – Borac Mtel 21:22, Konjuh –Leotar 27:25,  Gradačac – Bosna (S) 26:24. Sloboda – Iskra 36:27, Slobodna ekipa Sloga Doboj.

Plasman: Borac 23, Leotar 17,Izviđač 15, Sloboda 15, Vogošća 15, Krivaja 14, Gračanica 12, Konjuh 12, Gradačac 11, Iskra 10, Bosna (V) 9, Sloga (D) 8, Bosna (S) 8, Sloga GV 7, Maglaj 7.