BORAC POKLEKAO U FINIŠU Treći krug ostao san, Rio Ave ide dalje

Fudbaleri Borca su borbenom igrom protiv Rio Avea bili nadomak iznenađenja u 2. kolu kvalifikacina za Ligu Evrope, ali su gosti u finišu meča uspjeli da probiju bedem ispred gola Banjalučana.

Pobjedom od 2:0 Portugalci su obezbijedi plasman u naredni krug, gdje će se sastati s Bešiktašom.

Domaći tim je bolje otvorio meč, na startu je poslije akcije Danilovića i Ziljkića lopta došla do kapitena Vranješa koji je šutirao, lopta je okrznula Santoša i otišla u korner.

Nešto kasnije Banjalučani su izveli četiri udarca iz ugla uzastopno, ali nisu uspjeli da ugroze gol gostiju.

Nakon toga Portugalci su preuzeli inicijativu i gotovo zbili crveno-plave u poslednju trećinu terena. Zaprijetili su jednom poslije kornera, kada je siguran bio Pavlović, i iz slobodnog udarca sa 18 metara kada je Pjazon poslao loptu iznad gola.

U 34. minutu Santoš je vratio kratku loptu golmanu Kješeku, do nje je klizećim starom prvi došao Dujaković, poslije čega nije uspio da se na vrijeme podigne i stigne je prije izlaska u gol aut.

Na startu drugog poluvremena, u 47. minutu, Vranješ je odlično uposlio Lukića, koji je oklijevao sa udarcem, a zatim je odigrao za Ziljkića. Međutim, ovaj je bio u mnogo nepovoljnijoj situaciji i poslao je loptu preko gola.

Uslijedio je period od 20-ak minuta veoma borbene igre u kojoj su Portugalci imali posjed, a domaćini su čekali šansu iz kontranapada.

U 69. minutu Lukić je prošao po desnoj strani i centrirao, a Borevković je izbio loptu ispred Vranješa i Zakarića.

Dva minuta kasnije Ziljkić je centrirao iz slobodnog udarca, glavom je šutirao mladi Milojević, ali za malo iznad prečke.

Uslijedio je opet period u kom su gosti stiskali, a sjajnu šansu imali su 76. minutu, kada je volej udarcem s ivice šesnaesterca jako šutirao, lopta je odskočila i išla pod prečku, ali je golman Pavlović paradom uspio da je izbaci u korner.

Čuvar mreže Borca je imao još nekoliko sjajnih intervencija.

Opasni Mane je u 87. minutu šutirao sa 17-18 metara, ali je, na sreću domaćih, lopta otišla tik iznad prečke.

Činilo se da će susret ući u produžetak, ali je koncentracija popustila u 90. minutu kada je Želson izašao sam pred Pavlovića, koji je uspio da odbrani pokušaj gostujućeg igrača, ali je do odbijene lopte došao kapiten Tarantini i nekako uspio da je ugura u mrežu.

U sudijskoj nadoknadi vremena Banjalučani su bacili sve karte u napad, a igrači Rio Avea su to iskoristili i u posljednjim trenucima preko rezerviste Jambora stigli do konačnih 2:0.