Borac poveo u finalu, Bratunac pao u vrelom "Boriku"

Košarkaši Borca su poveli u finalnoj seriji prvenstva Republike Srpske protiv Bratunca. Banjalučani su na svom parketu, nošeni sjajnom podrškom sa tribina, slavili 64:50.

FOTO GORAN ŠURLAN/RAS SRBIJA

Bratunac je bolje ušao u meč. Borac je krenuo „u grču“ i promašio  nekoliko otvorenih šuteva. Dobrim šutem za tri,  te poenima iz reketa gosti su poveli 14:5. Banjalučani su zatim uspjeli da poprave igre u odbrani i pronađu rješenja u napadu, pa su stigli do izjednačenja (16:16).

Rezultatski klackalica je trajala do 18 minute kada su se gosti opet odlijepili. Goran Bogićević je postigao tri poena i pogodio dodatno bacanje za plus sedam (34:27). Uzvratio je odmah Peđa Lončar istom mjerom.Međutim najbolji strijelac Bratunca je ušao u seriju poena pa je njegov tim otišao na poluvrijeme sa plus pet 37:32.

U trećoj četvrtini Borac je došao do preokreta. Bratunac nije u posljednjih pet minuta došao do poena pa su Banjalučani poenima Peđe Lončara za tri te Srđana Lončara stekli prednost 49:43.

Nervoza, izgubljene lopte obilježili su posljednju četvrtinu. Za četiri minuta postignuto je samo osam poena (6:2) a trojkom Nebojše Nikolića domaći tim prvi put je došao do dvocifrene prednosti (55:45). Gosti u tim trenucima nisu uspjeli da postignu poen ni sa linije slobodnih bacanja pa je Borac došao do plus 15 (60:45). Seriju domaćih prekinuo je Kovač poenima sa linije slobodnih bacanja. Do kraja su domaći sačuvali prednost.

Naredni meč finale serije se igra u srijedu u Bratuncu , a šampion Republike Srpske će postati ekipa koja prva ostvari tri pobjede.

Sjajna podrška sa tribina

Foto G. Surlan

Košarkaši Borca imali su veliku podršku u prvom meču finalne serije. Preko 1.500 gledalaca došlo je da podrži mladi tim u borbi za titulu.

Imali su domaći sjajnu podršku sa tribina i u nekoliko navrata su dobili „vjetar u leđa“. “Borik“ je u pojedinim trenucima grmio kao u najboljim danima banjalučke košarke.

Statistika

• Borac Bratunac 64:50 (18:19, 14:18, 17:6, 15:7)

Sportska dvorana Borik. Gledalaca: 1500. Sudije: Jovanić, Šobot, Damjanović.

Borac: Dragičević, Nikolić 21, Barbarez, P. Lončar 22, S. Lončar 16, Kecman, Aničić, Samardžić 3, Stupar, Lakić 2, Ćulum, Omerkadić.

Bratunac : Bogićević 14, Kupusović 10 ,  Erkić 5, Milidrag 2, Kovač 7 , Deurić, Maksimović,M ilošević, Deronjić, Jokić , Pilindavić 12.