BORAC PROKOCKAO POBJEDU Kuzmanović junak Tuzla sitija

Fudbaleri Borca remizirali su sa ekipom Tuzla sitija u okviru 24. kola Premijer lige BiH.

Borac - Leotar

Nakon nekoliko opasnih situacija na obje strane u početnim minutama uslijedio je period u kojem se igralo uglavnom na sredini terena. Prvu veliku na priliku propustio je Borac u 23. minuti preko Tatara koji se nije najbolje snašao, a samo tri minute kasnije Ivaniadze se našao u sjajnoj šansi, ali je s desetak metara šutirao pored gola.

Do sledeće ozbiljnije situacije čekalo se do 35. minuta kada je Aleksandar Vojinović šutirao preko gola. Ipak 3 minute nakon toga Borac je došao u prednost kada je Momčilo Mrkaić rutinski savladao golmana Fejzića. Do kraja poluvremena nije bilo više zanimljivosti, pa je tako Borac na pauzu otišao sa prednošću od 1:0.

U drugom poluvremenu Borac je podigao nivo igre pa su se tako ređale i šanse pred golom domaćih.

Prednost za crveno-plave udvostručio je Jovo Lukić nakon sjajnog centaršuta Ninkovića u 66. minutu.

U 72. minutu prelako je dosuđen penal za domaće nakon što je srušen Hadžić, a siguran s bijele tačke bio je Kuzmanović. Isti igrač je u drugoj minuti sudijske nadoknade postigao sjajan pogodak za konačnih 2:2.

Borac je nakon večerašnje utakmice ostao na drugom mjestu Premijer lige BiH s 11 bodova manje od lidera Zrinjskog koji ima i utakmicu manje, dok je Tuzla na osmoj poziciji. U narednom kolu Borac dočekuje upravo Zrinjski, a Tuzla gostuje Željezničaru.