BORAC PROŠAO TEŠKA GOSTOVANJA Dakić: Nastavljamo pohod ka tituli

Rukometaši Borac Mtela su uspješno prošli dva teška gostovanja na startu drugog dijela prvenstva BiH. Banjalučani su nakon Tuzle, slavili i u Brčkom 28:25, a do trijumfa su ih vodili Vukašin Rakocija i Milan Dakić koji su postigli po sedam golova.

-Bitno je da smo uspješno prošli dva teška gostovanja na startu drugog dijela i da nastavljamo borbu za titulu šampiona Bosne i Hercegovine. Zadržali smo prvu poziciju i bod prednosti u odnosu na Gračanicu, tako da smo zadovoljni jer su ovo bile ekipe koje su na svom parketu znale da iznenade favorite. Nanijeli smo prvi poraz Slobodi, zatim osvojili tri boda u Brčkom i sad opet idemo utakmicu po utakmicu u borbi za titulu. Prva naredna je najbitnija i tako ćemo se spremati za Iskru u kojoj želimo da potvrdimo ove bodove- istakao je Dakić , koji se u potpunosti oporavio.

Odlični bek se zatim osvrnuo na meč u Brčkom.

-Na početku smo dobro krenuli, nametnuli svoj ritam u prvih 7-8 minuta ali smo onda imali pad u odbrani. Lokomotiva je igrala dug napad, malo smo padali u koncentraciji pa su domaći uspjeli da izjednače. Ipak u nastavku smo pojačali odbranu, stekli prednost i dobili meč- izjavio je Dakić