Borac remizirao protiv Slobode

Fudbaleri Borca koji su imali manju minutažu u prethodnim utakmicama odigrali su prijateljski meč protiv Slobode iz Mrkonjić Grada koji je završen neriješeno 1:1.

Igralo se dva puta po 30 minuta, drugoligaš Republike Srpske je poveo golom Duška Mitrića već na startu, a Banjalučani su izjednačili u nastavku preko Đorđa Milojevića. Ante Živković je u drugom dijelu promašio penal koji je napravljen upravo nad njim, a domaći su promašili još nekoliko prilika.

Crveno-plave u ponedjeljak (20 časova) na banjalučkom Gradskom stadionu očekuje derbi susret 5. kola Premijer lige BiH protiv Zrinjskog. Na tom susretu trener Zoran Milinković neće moći da računa pomenutog centralnog beka Milojevića koji je dobio crveni karton u prošlom kolu na gostovanju Posušju, te desnog bočnog fudbalera Dinu Ćorića koji je povrijedio zadnju ložu na istom susretu.

Banjalučani su u seriji od tri prvenstvena duela bez trijumfa, a Mostarci u isto toliko susreta nisu doživjeli poraz.