BORAC ŠAMPION Banjalučani idu u Ligu šampiona (FOTO)

Juniori banjalučkog Borca osvojili su titulu šampiona u prvenstvu Bosne i Hercegovine nakon što su u derbiju savladali Sarajevo 1:0.

Banjalučani će tako naredne sezone igrati u juniorskoj Ligi šampiona i to u stazi šampiona.

U prvom dijelu igralo se veoma oprezno, tako da ekipe nisu imale prilika da dođu do prednosti. Na startu drugog dijela prvi je zaprijetio Borac. Filip Račić je dobro šutirao a golman gostiju Šahinović odlično intervenisao .

Uzvratili su zatim gosti u 51.minuti . Nermin Bijelonja je bio u povoljnoj prilici i nije pogodio mrežu.

Borac je poveo u 72.minuti. Oboren je Kulašin u šesnaestercu a sudija Miloš Gigović je pokazao na penal.

Siguran izvođač bio je Ivan Grgić koji je donio veliko slavlje na pomoćnom terenu Gradskog stadiona.

Ispostaviće se da je to bio konačan rezultat a nakon odsviranog kraja došlo je do koškanja dva igrača.

Borac se tako revanširao sarajevskom timu za poraz u finalu Kupa.