Borac savladao Metalege, Ziljkić opravdao epitet pojačanja

Fudbaleri Borca su zabilježili pobjedu u prvoj kontrolnoj utakmici, a na pomoćnom terenu Gradskog stadiona savladali su Metalege BSI iz Jajca sa 2:0.

Almedin Ziljkić

Oba gola postignuta su u drugom poluvremenu, a domaći su poveli u 53. minutu kada je novajlija Almedin Ziljkić prošao po lijevoj strani i iskosa jako šutirao, lopta e pogodila prečku i odbila se do Milana Šikanjića koji je sa nekoliko metara pogodio mrežu.

Da će biti vredno pojačanje Ziljkić je pokazao u 69. minutu kada je oboren u šesnaestercu gostiju, sam je izveo najstrožu kaznu i pogodio za konačnih 2:0.

Borac Metalege 2:0 (0:0)

Stadion: Pomoćni teren FK Borac. Gledalaca: 100. Sudija: Mario Jelić (Banjaluka). Pomoćnici: Mladen Đokić i Aleksandar Milaković (svi Banjaluka). Strelci: Šikanjić u 53 i Ziljkić iz penala u 69. minutu.

Borac: Savatović, Radulovć, Ćosić, Arsić, Runić, Zarić, Danilović, Mojović, Aničić, Ziljkić, Jakupović. Igrali su još: Topolović, Stefan Dujaković, Pajčin, Mirković, Kujundžić, Vujmilović, Turanjanin, Batar, Šikanjić i Popović. Trener: Darko Vojvodić.

Metalege: Kukrika, Danilović, Kovač, Popović, Malbašić, Kremenović, Aljetić, Bešagić, Pljevljak, Tankuljić, Haračić. Igrali su još: Dagoja, Makić, Krkić, Brtan, Husić, Tomazić i Ljuca. Trener: Salim Duraković.