BORAC SAVLADAO MLADOST Šajn zasijao u Boriku

Košarkaši Borca ostvarili su drugu pobjedu u prvenstvu Bosne i Hercegovine. U Sportskoj dvorani Borik su savladali Mladost 83:74 sjajnom partijom u posljednjoj četvrtini.

Ekipe su se smjenjivale u vođstvu u prvoj četvrtini. Borac je sredinom druge četvrtine napravio seriju 7:0 i sa 34:34 došao do 41:34. Na poluvremenu je ekipa Marka Šćekića imala plus 9 (47:38)

Mladost je u trećoj četvrtini uhvatila priključak Gosti su prvo došli do izjednačenje 55:55, a onda i do prednosti. U finišu ovog dijela su imali i plus 5(60:65)

U finišu treće i na početku posljednje četvrtine Miljan Marković je pogodio dvije vezane trojke što je uz poene Nikole Tanaskovića donijelo novi preokret. Borac je poveo 68:65 a zatim se odlijepio i otišao na dvocifrenu prednost.

U pobjedničkom timu Tavarijus Šajn je ubacio 22 poena i imao 10 skokova. Džonatan Dejvis i Miljan Marković su dodali po 12. Jovan Đorđević Marinković je u Mladosti imao 20 poena, dok je Stefan Lakić postigao 17. Borac u srijedu igra zaostali meč protiv Čapljine.