BORAC SILOVIT NA PREMIJERI Šest lopti u mreži Mladosti, evrogol Danilovića

Ekipa Borca je u premijernom meču nove sezone M:tel Premijer lige BiH pokazao da se ne šali kada su u pitanju visoke ambicije, ostvarivši ubjedljivu protiv Mladosti od 6:0.

Ekipa iz Doboja kod Kaknja je ispraćena sa šest golova u mreži, a u banjalučkom klubu mogu da budu veoma zadovoljni rezultatom i igrom.

U devetom minutu stoper Marko Jovanović je sa 20-ak metara silovitim udarcem poslao loptu u mrežu nemoćnog golmana Semira Bukvića.

Već u 18. minutu bilo je 2:0, Jovo Lukić je dobro primio loptu na lijevoj strani šesnaesterca, a iako je fauliran uspio je da proigra samog kapitena Stojana Vranješa koji nije pogriješio

A u 33. minutu evrogol, prava je šteta što se prvenstveni susreti igraju bez publike, jer je Vladan Danilović izveo pravu majstoriju.

Od kruga na centru, sa 40-ak metara uputio je udarac ka mreži Bukvića koji je bio nekoliko metara ispred gol linije, lopta je pogodila prečku, a zatim se od čuvara mreže Mladosti odbila i zatresla mrežu.

Igrao se 44. minut, kada s lopta u šesnaestercu odbila do Ziljkića, a on je sa 13-14 metara malo iskosa sa lijeve strane po zemlji pogodio bliži donji ugao.

U nastavku susreta još dva gola domaćih, a postigao ih je Goran Zakarić. Prvo je u 74, iskosa sa desne strane preciznim udarcem po zemlji posalo loptu u dalji ugao, a u 86. je iz prve šutirao i “kroz” golmana Mladosti poslao loptu u mrežu.