BORAC SLAVIO PROTIV LEOTARA Lukić i Ajaz vratili Banjalučane na pobjednički kolosijek

Fudbaleri Borca pobijedili su Leotar rezultatom 2:0 u utakmici 23. kola M:tel premijer lige BiH.

Banjalučani su poveli u ranoj fazi utakmice. Već u 3. minutu Jovo Lukić se oslobodio čuvara i pogodio donji desni ugao, a onda pogodak posvetio sinu i supruzi na tribinama.

Nakon nekoliko prilika na obje strane, ovo je bio konaan rezultat prvog poluvremena.

U 50. minutu biolo je 2:0. Povukao je švedski internacionalac loptu, a onda preciznim udarcem pogodio donji lijevi ugao. Ispostavilo se na kraju da je ovo konačan rezultat.

U 68. mintu Leotar je imao veliku priliku. Gužva se stvorila pred crveno-plavim golom, Milojević je prvo izblokirao Krtovskog, da bi u nastavku akcije makedonski internacionalac ponovo šutirao, ali je Ćetković nogom uspio da odbrani taj udarac pa se rezultat nije mijenjao.