Borbeni Tipsarević ostao bez polufinala

Janko Tipsarević je poražen u četvrtfinalu ATP turnira u Hjustonu. On je izgubio od Sema Kverija sa 2:0, ali je prikazao odličan tenis i pokazao da se vraća u pravu formu.

Amerikanac je dobio dva seta u taj brejku. Tipsarević je svoje šanse propustio što je Sem Kveri znao da kazni. Imao je i u prvom i drugom setu šansu srpski teniser da meč odvede na svoju stranu ali se osjetio nedostatak jakih mečeva u ključnim poenima.

U taj brejku prvog seta , srpski teniser je prvi propustio set loptu. Zatim je u drugom setu imao brejk loptu u drugom i četvrtom gemu. To mu je malo poremetilo igru pa je Amerikanac u sedmom gemu imao čak tri prilike da oduzme servis rivalu.

Janko se odlično kretao nije dozvolio rivalu da ga iznenadi  pa je pri vošstvu 5:4 opet imao set loptu . No Kveri se izvukao sjajnim servisima pa se opet ušlo u taj brejk.

U njemu je Amerikanac poveo 4:0. Srpski teniser se vratio došao do 4:4, ali nije imao snage za preokret, pa je Kveri vezao tri poena za plasman u polufinale.