BORJANOVIH PEDESET „Braniti u Zvezdi ima posebnu težinu”

Fudbaleri Crvene zvezde uspješno su startovali u Superligi Srbije pobjedom nad Javorom sa 2:0. Milan Borjan, čuvar mreže crveno-belih, zabilježio je još 90 minuta bez primljenog gola, što je ukupno njegov 50. meč, a da se mreža Zvezde nije zatresla .

Kanadski reprezentativac je u crveno-bijelom dresu odigrao 95 takmičarskih utakmica, što znači da je na više od pola mečeva ostao nesavladan.

Izuzetno lijep podatak, ogromna čast za mene. Znamo da su među stativama crveno-bijelih stajala ogromna fudbalska imena, a sada sam i ja na svojevrstan način ušao u istoriju kluba. Mnogo puta sam do sada rekao da braniti u Crvenoj zvezdi ima posebnu težinu. Golman mora da bude koncentrisan 90 minuta, nekada protivnici imaju samo po jedan šut na gol i tada je pravovremena reakcija najvažnija. Drago mi je što je iza mene 50 utakmica bez primljenog gola, a uvjeren sam da će ih biti još više u budućnosti. Nije to samo moja zasluga, već cijele ekipe. Igramo odlično kao tim, kompaktno i, kako često ističemo, napadamo i branimo se svi kao jedan – rekao je Borjan.