Bouen rastužio reprezentativce Srbije: Vest Hem podigao pehar Lige konferencije (FOTO, VIDEO)

Fudbaleri Vest Hema nakon velike borbe slavili su u Pragu u finalu Lige konfenrecija protiv Fjorentine.

Fjorentina - Vest Hem

Dobili smo vlasnika trofeja trećeg po rangu UEFA klupskog takmičenja. Vest Hem je slavio s 2:1.

Poveo je upravo Vest Hem iz penala preko Saida Benrama u 62. minutu. Velika je drama bila oko tog penala. Prvo je sudija odmahnuo rukom nakon što je lopta pogodila u ruku kapitena Fjorentine Kristijana Biragija, ali je nakon intervencije VAR-a ipak dosudio penal.

Slavlje nije dugo trajalo pošto je izjednačenje Fjorentini donio Đakomo Bonaventura maestralnim pogotkom u 67. minutu.

Ipak sve je bilo riješeno u 90. minutu kada je pogodak postigao Džerod Bouen koji je sjajno izbjegao ofsajd zamku, pobjegao svojim čuvarima i sjajno zatresao mrežu Viole.

Meč je obilovao velikim brojem prilika na obje strane. Oba tima su bila svjesna da im je ovaj trofej posljednja šansa da naredne sezone zaigraju na međunarodnoj sceni. Niti Fjorentina niti Vest Hem kroz prvenstvo nisu izborili plasman u Evropu, a sada će zahvaljujući ovom trofeju engleski tim igrati Ligu Evrope.

U drugom poluvremenu smo vidjeli mnogo sjajnih poteza i prilika i možemo reći da je ovaj u potpunosti opravdao očekivanja. Ono što je ipak malo pokvarilo spekrakl je prvo poluvrijeme u kojem je glavni akcenat bio na huliganima koji su gađali fudbalere Fjorentine i u jednom trentku su razbili glavu Biragiju.

Ovim porazom bez trofeja je ostao trio reprezentacije Srbije Luka Jović, Nikola Milenković i Aleksa Terzić. Krajem prvog poluvremena je Joviću poništen pogodak zbog ofsajda.