BRAUN PROMAŠIO POBJEDU Zvezda vezala treći trijumf u Evroligi

Košarkaši Crvene zvezde poslije velike drame pobjedili su Makabi 69:68 u 10. kolu Evrolige.

Zvezdina renesansa na čelu sa Duškom Ivanovićem traje.

Crveno-bijeli vezali su treću pobjedu u Evroligi, pošto su u triler završnici slomili “Ponos Izraaela”.

Imao je domaćin 10 poena viška u prvom poluvremenu, vodio je uglavnom i tokom većeg dijela drugih 20 minuta, ali je na kraju Makabi pokazao koliko je nezgodan rival. Zahvaljujući odličnoj odbrani, tim sa Malog Kalemegdana uspješno je završio duplo kolo Evrolige  to trijumfalno pred svojim navijačima.

Zvezda sam ima skor od četiri pobjede i šest poraza, dok je Makabi na učinku 5-5.

Najefikasniji u pobjedničko timu bio je Nemanja Nedović sa 12 poena, Hasan Martin je dodao jedan manje, dok Makabiju nije pomogla ni odlična partija Lorenca Brauna, koji je ubacio 23 poena uz sedam asistencija i šest skokova.