BRAZIL IPAK PREJAK Srbija se porazom oprostila od Mundijala

Iako su najavljivali veliko iznenađenje uoči meča protiv Brazila, fudbaleri Srbije oprostili su se od Mundijala porazom od “karioka” rezultatom 2:0 u utakmici trećeg kola Grupe “E”.

Počela je Srbija oprezno, u prvih tridesetak minuta nekoliko puta čak i zaprijetila, međutim prvu ozbiljnu priliku imao je Neimar u 25. minutu kada je šutirao iskosa sa lijeve strane, ali je Stojković bio na mjestu.

Brazil je nastavio da vrši pritisak ka golu Stojkovića, a hladan tuš za Srbiju stigao je u 36. minutu. Paulinjio je prihvatio jednu loptu između Veljkovića i Kolarova i vrhom kopačke je prebacio preko Stojkovića, a ovo je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Veliku priliku imala je Srbija u 53. minutu kada je Matić povukao kontranapad, uposlio Ljajića, ovaj proslijedio do Tadića, ali se nakon povratne lopte Ljajić okliznuo i upropastio ovu kontru.

U 68. minutu Brazil postiže i drugi gol. Neimar je izveo korner, a na prvoj stativi najviši je bio Tijago Silva koji je glavom poslao loptu u mrežu i postavio konačnih 2:0.

Ne može se reprezentativcima Srbije zamjeriti borba na terenu, čak su pretrčali 113 kilometara, devet kilometara više od Brazila, međutim, kvalitet je ipak na strani “karioka” koje su izborile plasman u osminu finala.

Ubjedljiviji poraz Srbija je izbjegla zahvaljujući golmanu Stojkoviću koji je Neimaru zaustavio čak četiri udarca iz izglednih pozicija.

Brazil se u narednu rundu Svjetskog prvenstva plasirao sa prve pozicije sa sedam bodova, Švajcarska je sakupila pet, Srbija tri, a Kostarika je takmičenje u grupi E završila sa jednim bodom.